Vitae CBD Дневен лосион

900.00 ден

Description

Овој Лосион е произведен со 300 mg CBD – “Канабидиол” (екстракт од Cannabis sativa L.) и масло од сладок бадем што ќе ја смири и омекне вашата кожа.

Збогатен со витамин Б5 DL Pantenol, делува како средство за зацврстување и тонирање на кожата, помага во елиминирање на дамките и зајакнување на нерамномерните тонови на кожата. Погоден за сите типови на кожа и за сите возрасти.

Ако вашата кожа страда од црвенило, воспаление или болка, оваа веганска формула помага со своето анти-инфламаторно дејство и доведува до нежно смирување на чувствителните надворешни слоеви.