OmegaNeeds 60 меки капсули

3,400.00 ден

OmegaNeeds е концентриран додаток на омега-3 масни киселини кој се состои од мешавина на мали мрсни риби (на пример, сарделата и сардината) и крил масла. Ова ги обезбедува придобивките од високите дози и фосфолипидите, за одржување на нормалната функција на мозокот, очите, срцето, кожата, косата и општото здравје.

Description

OmegaNeeds 60 меки желатински капсули

OmegaNeeds е концентриран додаток на омега-3 масни киселини кој се состои од мешавина на мали мрсни риби (на пример, сарделата и сардината) и крил масла. Ова ги обезбедува придобивките од високите дози и фосфолипидите, за одржување на нормалната функција на мозокот, очите, срцето, кожата, косата и општото здравје.

OmegaNeeds се употребува за:

 • Поддршка за подобра функција на мозокот и очите
 • Намалување на фреквенцијата и сериозноста на мигрените
 • Подобрување на расположението и меморијата
 • Регулирање на висок холестерол
 • Подобрување на регулацијата на шеќерот во крвта
 • За здрава коса и кожа
 • Намалување на воспаление

Препорачани дози:

 • Возрасни и адолесценти над 40 kg (> 88 lbs): Две гел капсули дневно, кои треба да се земаат еднократно или една гел капсула двапати дневно.
 • Адолесценти и деца од 20-40 kg (44-88 lbs): Една гел капсула дневно.
 • Деца под 20 kg (< 44 lbs): Консултирајте се со вашиот лекар.

Препорачуваме да го земате овој производ со оброците, барем на почетокот, бидејќи може да се појават несакани ефекти на гастроинтестиналниот тракт, вклучувајќи гадење, дијареа и/или рефлукс (ГЕРБ).

Напомени: OmegaNeeds не се замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Бремените жени и доилките треба да се консултираат со својот лекар или фармацевт за земање на производот.

Предупредувања: консултирајте се со вашиот лекар пред да започнете со OmegaNeeds или каков било додаток во исхраната со висока моќност. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не е наменет за луѓе кои се преосетливи на неговите состојки. Во случај на какви било реакции, престанете да го земате производот.

Забелешка за безбедност: Американското здружение за срце (АХА) наведува дека земањето до 3.000 mg рибино масло дневно во форма на додаток се смета за безбедно. Во препорачаната доза за возрасни, OmegaNeeds® содржи 1.000 mg вкупно масло, и затоа е многу под оваа граница. Максималната толерирана количина на крил масло е помалку јасна, но повеќето локации се залагаат за земање помеѓу 250-500 mg на ден, а OmegaNeeds® во просек изнесува 400 mg, што е во рамките на препорачаниот опсег. Не земајте повеќе од количината на нашата етикета, освен ако претходно не разговарате за тоа со вашиот лекар.

 • да се чува вон дофат на деца
 • да се чува на собна температура
 • да се заштити од топлина, светлина и влага
 • не купувајте ако капачето е скршено или недостасува

Содржина:

Дневна доза: 2  меки желатински капсули

Дневни дози во кутијата: 60 меки желатински капсули

                                                                                                    Количинa на дневни дози       %дневни дози
Калории                                                                                                                          5
Калории од масти                                                                                                        5
Вкупни масти                                                                                                              0.5 g
Вкупно Омега 3 масни киселини                                                                      920 mg                          …
ЕПА                                                                                                                           500 mg                           …
ДХА                                                                                                                            325mg                           …
Фосфолипиди                                                                                                        225 mg                           …
Астаксантин                                                                                                          300 mcg                           …
Фосфатидилсерин (како сончогледово семе 50%)                                         50mg                           …
** %дневни дози се базирани на исхрана со 2000 калории
… дневни дози не се поставени

Останати состојки: Антарктичко крил масло, прочистено масло  од сардела и сардина, желатин, растителен глицерол, прочистена вода.

*Oвие изјави не се еваулирани од FDA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, превентива, лекување или спречување на која било болест

Производител: NeuroNeeds LLC, 8 Ladyslipper Ln, Old Lyme, CT 06371, United States Земја на потекло: САД.