Sold out
/

Простонорм 30 таблети

700.00 ден

Додаток во исхраната со 260 мг екстракти на рамна палма (Serenoa Repens) и 200 мг коприва (Urtica)

Out of stock

Description

СОДРЖИНА

Микрокристална целулозa, фосфат на двобазичен калциум, екстракти на пилеста палма (Serenoa Repens) – 30 % beta sitosterol, екстрат на коприва (Urtica) – 0.4 % beta sitosterol, магнезиум стеарат, силициум диоксид.

ДЕЈСТВО

  • создаден за лекување и олеснување на симптомите на зголемена простата, позната како BPH (Benign Prostatic Hyperplasia)
  • потреба за често мокрење
  • тешкотии при мокрењето
  • нецелосно празнење на мочниот меур

ДОЗИРАЊЕ

Една таблета дневно во континуитет од 6 месеци.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Таблетата се зема со чаша вода.

ПАКУВАЊЕ

30 таблети за орална употреба.

ВНИМАНИЕ

Да не се пречекорува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува директна изложеност на топлина. Да се чува на места недостапни за деца. Додатоците во исхраната не смеат да се користат како замена за разновидна и избалансирана исхрана.