Vitae CBD Repair Balm

1,100.00 ден

Description

Крема за ревитализација на кожата, може да се користи на лице и тело. Кремата, благодарение на содржината на CBD – “Канабидиол” (екстракт од Cannabis sativa L.) овозможува силна нега и заштита на кожата. Совршено го навлажнува епидермисот, спречува да се исуши, го обновува и ги смирува иритациите.

CBD има анти-инфламаторно, анти-бактериско и анти-акно дејство.