Sold out

Стимуно комплекс 120 капсули

2,200.00 ден

Out of stock

Description

Намена на производот: Комплекс од биофлавоноиди за Вашиот имунитет. Содржи екстракт од печурката реиши кој допринесува на природните одбранбени сили на организмот и екстракт од семки од грозје кој им помага на клетките во одбрана од слободните радикали. Стимуно комплекс е единствен додаток на исхрана произведен во услови на висок квалитет на производство. Наменет е за поддршка на нормално функционирање на имуниот систем. Погоден е и за вегетаријанци, не содржи ни една состојка од животинско потекло.

Начин на употреба: Препорачаната дневна доза не смее да се пречекорува. Додатоците во исхраната не можат да се користат како замена на разновидна исхрана. Избалансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот се важни за здравјето.  Препаратот не треба да го користат лица осетливи на било која состојка на препаратот. Препаратот не треба да го користат бремени жени и доилки. Наменет е за возрасни лица и деца над 3 години. Пред употреба треба да се посоветувате со лекар или фармацевт.

Содржина на активни компоненти:

мг/ 1 капсула                                       г/100 мг

Сув екстракт од печурка реиши                                               120                                               25,7

(Ganoderma lucidum) 80% бета глукан

Сув екстракт од плод на домат

(Solanum lycopersicum) 10% ликопен                                      75                                                   16,1

Бакарен комплекс од хлорофилин, сол од натриум          50                                                    10,7

Сув екстракт од цвет на невен

(Tagetes Erecta)  40% лутеин                                                       40                                                     8,6

Сув екстракт од семки од грозје

(Vitis Vinifera)  95% проантоцијанидин                                   30                                                      6,4

Сув екстракт од плод од северна боровница

(Vaccinium uliginosum) (4:1)                                                         30                                                       6.4

CARNOMED

StIMUNO KOMPLEX

Додаток на исхрана

120 капсули

Состав: сув екстракт од печурката реиши и плод на домат, натриум-бакар-хлорофилин, сув екстракт од цвет на невен, семки од грозје, плод од северна боровница.

Стабилизатори: Микрокристална целулоза, магнезиум стеарат.

Капсула: стабилизатор хидроксипропилметилцелулоза, боја: Е171, карагенан, регулатор на киселост калиум –ацетат.

Нето количина : 56 г

Начин на употреба: 1 капсула  2 пати на ден.

Да се чува вон дофат на деца на температура до 25 степени, на темно и суво место. Најдобро да употреби до датум втиснат на дното на амбалажата.

Сериски број: втиснат на амбалажата

Производител: за Карномед   д.о.о. Радничка 14/2 , Нови Сад,

Произведува : Елефант КО доо , Панчевачки пут 42-44 , Белград

Произведено во согласност со ISO 9001:2008 и HACCP систем