/

Пуреа Хидратантен гел (со Алое Вера и УРЕА 10%) 75 мл

500.00 ден

Description

СОДРЖИНА

Уреа 10%, алое вера, витамин Е, пантенол, вазелин, пропилен гликол, триглицериди, цетерил алкохол, хидролизиран пченичен протеин, диметикон, лецитин, ацетил ланолин алкохол, ЕДТА, лимонска киселина.

ДЕЈСТВО

Пуреа кремот се користи како помошен третман на регенеративните процеси на кожата, и корисен е при:

  • Егзема
  • Псоријаза
  • Хиперкератоза
  • Дерматитис, вклучувајќи го и оној на контакт
  • Лекување на сува кожа
  • Лекување на испукана кожа
  • Лекување на атопија кај мали деца

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Нанесете го производот на површината на кожата и намачкајте го со лесна масажа додека да се впие во кожата.

ПАКУВАЊЕ

75 мл туба за надворешна употреба.

ВНИМАНИЕ

Чувајте го подалеку од дофат на деца и избeгнете контакт со очите.