/

Пиколино крем

500.00 ден

Description

СОДРЖИНА

Цинк оксид 25%, маслиново масло, бадемово масло, витамин Е и алое вера.

ДЕЈСТВО

Пиколино е корисен во случаите на дерматитис, иритација од пелени кај децата и егзема. Присуството на цинк оксид ѝ дава на кожата смирувачки ефект. Маслиновото масло и маслото од бадем ѝ даваат на кожата олеснувачки ефект. Присуството на витаминот Е овозможува заштитно и антиоксидантно дејство. Пантенолот ѝ овозможува на кожата мекост и истата ја прави здрава. Алое вера ја навлажнува кожата, ја штити и омекнува по природен пат.

ДОЗИРАЊЕ

Се нанесува на чиста кожа неколку пати во текот на денот или при секое менување на пелени

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Нанесете го производот на површината од кожата и втријте го со лесна масажа, доколку е потребно покријте го со газа.

ПАКУВАЊЕ

75 мл стаклена тегличка за надворешна употреба.

ВНИМАНИЕ

Чувајте го подалеку од дофат на деца и избeгнете контакт со очите. Присуството на еден течен слој на површината на производот може да се појави како последица на високата содржина на маслиново масло и нема влијание врз трајноста и квалитетот на препаратот