/ /

Хидратон нео

500.00 ден

Диететски додаток со вкус на портокал.

Description

СОДРЖИНА

Минерални соли, Bioecolians (глуко олигосахариди), натриум хлорид, натриум цитрат, калиум цитрат, консерванси: лимонска киселина, засладувач: сукралоза, обојувачи: Е101, Е120.

ДЕЈСТВО

Спречување и третирање на дехидратација предизвикана од:

  • Акутна дијареа (пролив)
  • Повраќање
  • Гастроентерит
  • Потење

ДОЗИРАЊЕ

1 – 2 ќесички на ден

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Содржината на една ќесичка добро да се растопи во 250 мл превриена вода.

ПАКУВАЊЕ

10 ќесички по 8 грама за орална употреба.

ВНИМАНИЕ

Да не се пречекорува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува директна изложеност на топлина. Да се чува на места недостапни за деца. Додатоците во исхраната не смеат да се користат како замена за разновидна и избалансирана исхрана. Евентуални промени на бојата на растворот се како последица на употребата на природните состојки и не влијаат на квалитетот на производот.