/

Утисан сируп 120 мл

650.00 ден

Додаток во исхраната во вид на сируп кој содржи сок од брусница (1000 мг на брусница во 10 мл).

Description

СОДРЖИНА

Вода, сок од брусница, конзерванси: калуим сорбат, натриум бензоат, згуснувач: гома ксантана, средство за регулирање на киселоста: лимонска киселина.

ДОЗИРАЊЕ

  • Од 1 – 3 години – 5 мл сируп
  • Од 3 – 12 години – 10 мл сируп
  • Од 12 години и за возрасни по 15 мл сируп

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Препорачаната доза да се раствори во една чаша вода и по потреба да се заслади со шеќер или мед.

ПАКУВАЊЕ

120 мл шише за орална употреба.

ВНИМАНИЕ

Да не се пречекорува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува директна изложеност на топлина. Да се чува на места недостапни за деца. Додатоците во исхраната не смеат да се користат како замена за разновидна и избалансирана исхрана.